Диплом «60 РОКІВ ЧЕРКАСЬКОМУ МІСЬКОМУ РАДИОКЛУБУ»
Правила дипломної програми / Rules of Award’s
Черкаський міський радіоклуб разом з радіоаматорами Черкаської області з метою популяризації радіоспорту проводить дні активності, присвячені 60-річчю Черкаського радіоклубу. Для участі запрошуються радіоаматори всього світу.
Час проведення: початок — 00.00 19 грудня 2016, закінчення 23.59 25 грудня 2016 року.
Діапазони роботи: всі діапазони
Модуляція: CW, DiGi, SSB.
Очки:
- За проведення QSO з радіостанцією області дається 5 очков;
- За проведення QSO з колективної радіостанцією Черкаської області або міста дається 5 очок;
- За проведення QSO з радіостанцією міського радіоклубу дається 10 очок;
- За проведення QSO з колективної радіостанцією міського радіоклубу UR4CWA дається 30 очок.
Дозволени повторні зв’язкі на інших діапазонах і іншими видами модуляції на одному діапазоні.
Для отримання безкоштовної електронної версії диплома, необхідно набрати 60 очок і подати свою заявку у вигляді виписки з апаратного журналу на електронну пошту uy0ca@meta.uа дипломного менеджера нашого клубу Омельчука П.І. не пізніше 1 січня 2017 року.
Радіоаматори Черкас та Черкаськой області, які брали участь у програмі, для отримання диплома, висилають на адресу дипломного менеджера заявку з випискою з апаратного журналу з 19 по 25 грудня про проведені зв’язкі.
Радіоаматори — ветерани Черкаської області, які в любий період часу були членами Черкаського радіоклубу отримують пам’ятний диплом при наданні заявки дипломному менеджеру (без виписки з апаратного журналу та набраних очків)
PO «Cherkasy city radioclub» with hams Cherkasy region for the promotion of radio activity spends his days devoted to the 60th anniversary of the Cherkasy city radioclub. To participate are invited radio amateurs all over the world.
Time: Start — 00.00 December 19, 2016, the end — 23.59 December 25, 2016.
Bands — All Bands
Modulation: CW, DiGi, SSB
Points:
- For conducting QSO with the radio field is given 5 point
- For conducting QSO with radioclubstation Cherkasy region and the city is given 5 points
- For conducting QSO with members city radioclub have 10 points
- For conducting QSO with radioclubstation UR4CWA have 30 points.
Allowed repeated connection in other bands and other types of modulation on one band.
For a free electronic version of the diploma, you need to dial 60 points and submit your application in the form of extract from the log by email uy0ca@meta.uа award manager of our club Omelchuk P not later than 1 January 2017.
коротка історична довідка
Із спогадів одного з перших учасників і членів Черкаського міського радіоклубу UX5YD, Солошенка Володимира Івановича: «….Перший радіоклуб був на Жовтневій (Соборній) поряд із телеательє, де зараз знаходиться завод Фотоприлад. А я жив навпроти клубу, був дуже любителем працювати на КВ діапазонах CW і АМ. У години, коли працювало ТБ, ми не працювали на 28 (УПЧЗ ТБ 27,25).. Після створення Черкаської області було організовано обласний ДТСААФ – воєнізована організація, яка готувала кадри для армії та флоту. Перший голова полковник Криворучко і начальник військово-спортивної підготовки Петров Олександр Іванович. У 1956 році було створено секції: радіоклуб, морський клуб, авто-мото клуб і стрілецький клуб.
Першим начальником радіоклубу став колишній комбат зв’язку (нашої дивізії) Соловйов, начальником радіостанції – Каракай, викладачами і завскладом – колишні офіцери: Скринський, Сутченко, Єщенко. Каракай невдовзі пішов і його замінив Согрун Микола Васильович. Склад колективної радіостанції був невеликим: радіостанція Р-102 і приймач КВМ. Керівника клубу Соловйова незабаром змінив Власюк, але пропрацював він недовго і, лише Чубенко Григорій Якович організував керівництво – раду клубу очолили Гороховський, Соснов, Солошенко, Ільїн, Марченко. Отримали позивний UB5KGA. У педагогічному інституті (поруч) працювала UB5KGC. Начальником був Ільїн А. І. Коли Согрун пішов, мене запросили на його місце начальника колективної радіостанції. Пізніше я став інженером (заст. начальника радіоклубу із спортивної роботи). У складі колективної радіостанції, я зробив вседіапазонний передавач на ГУ-13 (із множенням частоти) і переробив КВМ на діапазон до 28 МГц і мережеві лампи. Активно у той час працювали на колективці: Трембовецький, Шитов, Леуш, Штакельберг, Гордова. Проводилися обласні змагання (я був суддею) із радіобагатоборства: приймання-передавання радіограм і «Полювання на лисиць». Наш колега Шитов Юрій зайняв перше місце серед юнаків на республіканських змаганнях «Полювання на лисиць». Із приїздом із Кемерово, Вотінов В. Г. зробив приймачі на 3, 5, 7 і 144 МГц. Моя вихованка Гордова Тамара отримала Майстра спорту «Полювання на лисиць», зараз народна художниця у м. Черкаси.
Раду клубу очолив Соболев В. Г., заступники Солошенко, Ільїн, Гороховський. В той час із лисоловів Вотінов виховав майстра спорту Боян Любов. У 1959 році я з Ільїним вийшли на SSB із кварцевим фільтром 3-х кристальним.
У той час в області був вже розвинений радіоспорт. Жашків: Женжиров А.А. та його дружина Ніна Степанівна, Кравченко, БарановськийА.К. Сміла: КандибаІ.Д, Борщ,Косолапченко,Зубко,Кисленко,Грущенко, Лукашевський,Щербина.Умань:МеховВ.І, Чернищук,МельникО.В,ОсадченкоЯ.Я,Трусиганов, ЖизненкоЮ.М. (На прохання комбата зв’язку Рябих рекомендувати для ремонту радіостанції майстра – я рекомендував Жизненка і він потім служив у м. Черкаси); Тальне: Островський Микола; Корсунь: Базилев, Лем’єнко; Кам’янка: Іщенко; Старосілля: Рябчич (брати); Ватутіне: Макогон; Золотоноша: Наталуха Григорій
З навчання із Харкова у 1966 році повернувся Швець В. В. (став інженером зв’язку таксо-моторного парку) і Зіненко Б. Н., із Луганська Міненко Євгеній, а зі Львова Козлов Вілен, із Таганрога Карпов В. В. У той час керівником клубу вже був Нефедов П. П, пізніше Коломієць. Активно долучалися до колективу Корнієнко, Кліменко, Каштелян, Антонець, Зімовнов,Кононенко, Рева, Власенко, Добровольський, Дзюбук, Нікіфоров, Семеновський, Якубовський, Леуш, Пасика, Пономар, Чекерис, Штакельберг, Каракоца, Боровик, Борисов, Удовиченко.
Вийшовши на пенсію, я організував «Міжнародний радіоклуб ветеранів радіозв’язку Хвиля», де було понад 400-х членів із 18 країн. Зараз я вже не займаюся цифровими видами зв’язку. Працюю в ефірі на свою розробку — трансивері «Каскад-2002» і підсилювачі «3-ГУ-50». Антена «Inverted-V» і GP 4-х діапазонна.…»
Щорічно до 1975 року у Черкасах на день Радіо в Будинку офіцерів проводилися виставки радіоаматорського апаратури. За участь у всесоюзній виставці у 1968 році Солошенко В. І. отримав КМС — конструктор. За суддівства в обласних, республіканських і всесоюзних змаганнях мені першому в області в 1966 році присвоїли звання Суддя Республіканської категорії. Через те, що служив офіцером, Солошенко більше не міг брати участі у спортивній роботі.
Солошенко змінив Карпов, Нікіфоров, Зімовнов, які досягли ще більших успіхів, багато хто з них став Майстром спорту із КВ. Карпов практично с нуля створив, а далі і очолив колективну радіостанцію при Черкаському інженерно-технічному університеті. Багатьом радіоаматорам у місті знаком термін — «хозяйство Карпова». Зараз Антонець тривалий час очолює колективну радіостанцію в Черкаському інженерно-технічному університеті UR4CYT та організований «Музей радіоелектроніки» в університеті. Зімовнов багатьох початківців радіоаматорів навчав телеграфу в ДТСААФі і пізніше очолив колективну радіостанцію UR4CWA.
У цьому 2016 році нашему міському клубу виповнюється 60 РОКІВ. За цей період дуже багато було відкрито індівидуальних кличних знаків радіоаматорів міста та області.