Увага! З 1 жовтня вмикаємо світло фар поза населеним пунктом

1ж

Candidate release: WSJT-X 2.3.0-rc1

wsjt-x-full

WSJT-X 2.3.0 — це оновлення програми, яке містить два нових режими, що розроблені спеціально для використання на діапазонах LF та MF. FST4 призначений для двосторонніх зв’язків, а FST4W — для передач, подібних до WSPR - http://physics.princeton.edu/pulsar/k1jt/wsjtx.html

В Україні стартував добір кандидатів до складу нової антарктичної експедиції

1

https://gordonua.com/ukr/news/society/v-ukrajini-startuvav-vidbir-kandidativ-do-skladu-novoji-antarktichnoji-ekspeditsiji-1520500.html  «Крім семи науковців, які працюватимуть у сфері досліджень геологічних та геофізичних наук, фізичних наук і науки про життя, в експедицію також шукають лікаря, кухаря, дизеліста-електрика, системного механіка і системного адміністратора зв’язку», – ідеться в повідомленні.

Как поддержать сайт DX News

111

На протяжении многих лет DXNews.com публикует информации для радиолюбителей.
В настоящее время наш сайт является наиболее посещаемым сайтом DX новостей для радиолюбителей.
Достигнуть такого успеха мы смогли во многом из за наших читателей, которые активно
поддерживают сайт и предоставляют нам информацию.
DXNews.com в течении многих лет поддерживает IOTA и DX экспедиции.

Нами принято решение сделать информацию о людях, которые поддерживают наш сайт и будут
поддерживать его в будущем публичной.

Информационная поддержка:
Если у Вас есть желание поддерживать сайт информативно, то мы будем этому рады.
Присылайте информацию о планируемых активностях, статьи,техническую информацию и мы
с удовольствием ее опубликуем на сайте https://dxnews.com или https://dxnews.com/forum/
Зарегистрировашись на форуме мы также предоставляем возможность публиковать информацию самостоятельно.
Информационная поддержка является для нас самой важной.
Рекомендуйте наш сайт своим друзьям и делитесь с ними понравившимися новостями, публикуйте информацию о сайта в группах соцсетях и на сайтах.
Мы будем благодарны за такое спонсорство.Наиболее активные информационные спонсоры DXNews.com:
3Z9DX, 4L1R, 4L8A, 5B4ALX, A92AA, CT4NH, Daily DX, EY8MM, IZ2DPX, IZ3KVD, IZ8IBC, K5GS, KC9LDO, LA7GIA, LY5W, M0KRI, M0OXO, N2AJ, NG3K, OA4DX, OK1DWC, OK4NN, OK6DJ, PA9RF, RA1ZZ, RW3AH, RZ3FW, SM0JHF, UA2FM, UA3AKO, UA4CC, UA9BA, UA9FAR, UY5XE, VE3LYC,VK4DX, VK5CE, VK5MAV, W3UR, W6MOQ, YE1AR, YV1GJW, ZS4TX.Нам поступают предложения также о финансовой поддержке.
Мы решили предоставить нашим читателям такую возможность, но сделать ее публичной.
Если Вы хотите стать финансовым спонсором свяжитесь с нами и мы обсудим пути оказания помощи.
Финансовые спонсоры:

Бриллиантовые спонсоры - спонсоры с вкладом свыше 1000$
AT Communication InternationalБерни фан дер Валт, ZS4TX
Платиновые спонсоры - спонсоры с вкладом между 500$ — 999$
Золотые спонсоры - спонсоры с вкладом между 250$ — 499$
Серебряные спонсоры - спонсоры с вкладом между 99$ — 249$
Бронзовые спонсоры - спонсоры с вкладом между 50$ — 99$
Спонсоры - спонсоры с вкладом между 10$ — 49$

ЕМ5С: експедиція в Палац графа Шувалова

1

Учасники експедиції (зліва-направо): UR5CD, UT5CN, UR7CF та US1CT.

2

25-26 вересня 2020 року відбулася експедиція короткохвильовиків уманського регіону у м. Тальне у складі UR7CF (Манастирище), UR5CD (Тальне), UT5CN та US1CT  (Умань). Ідея проведення експедиції належить Олександру Діденку UR7CF, який є її QSL-менеджером. Організаційну підтримку експедиції надала Тальнівська міська рада, технічну підтримку надали UT5CO та UT5CM.

Радіостанція ЕМ5С здійснила кілька сотень зв’язків CW, SSB та FT8 з території Палацу графа Шувалова. Мисливський палац (замок) графа Шувалова збудовано наприкінці 19-го сторіччя у стилі французького ренесансу.

Привітання UR5CDA з Днем народження !!!

 День народження

Шановний Валентин Петрович, вітаємо Вас з Днем народження,бажаємо міцного здоров’я, родинного щастя і всіляких успіхів у вашому улюбленому хобі - радіоаматорствi !!!

       Колектив Черкаського міського радіоклубу.

Попереду 11-річний цикл високої активності Сонця

1

НАСА повідомило про початок нового періоду підвищеної активності денного світила. Вчені назвали його «Сонячний цикл 25″. Це важливо для роботи земних електронних технологій і астронавтів на орбіті. Людству доведеться зіткнутися з технічними проблемами і труднощами, до яких потрібно підготуватися, пише ВВС.

Періоди спокійного і активного Сонця змінюють один одного приблизно кожні 11 років. Про це відомо давно, але природа явища досі не розгадана. Вчені називають це «погодою на Сонці».

У бурхливі періоди на його поверхні відбувається більше гігантських вибухів, при яких наша зірка, як сказано в повідомленні НАСА, «випльовує» в простір додаткову енергію, світло і речовини сонячної корони.

Потоки елементарних частинок здатні порушувати радіозв’язок та нашкодити астронавтам, які не захищені магнітним полем Землі.

 «Не буває поганої погоди, буває погана підготовка до неї, — заявив Джейк Блічер, провідний спеціаліст управління НАСА по пілотованих польотах. — Космічна погода існує і все, а наша справа — вживати заходів».

ЕМ5С: експедиція в Палац графа Шувалова

P1_Kkel25Sk

25-26 вересня 2020 року відбудеться експедиція короткохвильовиків уманського регіону у м. Тальне.
Радіостанція ЕМ5С працюватиме усіма видами випромінювання з території Палацу графа Шувалова. WCA: UR-00004 UCFA: CH-003.
Мисливський палац (замок) графа Шувалова збудовано наприкінці 19-го сторіччя у стилі французького ренесансу.
Ідея проведення експедиції належить Олександру Діденку UR7CF, який є її QSL-менеджером.
Більше інформації про Замок графа Шувалова – на сайті https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_графа_Шувалова

IOTA info

1GB

G — Peter/G4UIX, Ray/M0XDL, Chris/M0XFL и Stuart/M0SGV будут активны под позывным GB0LUN с о-ва Lundy (EU-120) в течение 26-28 сентября. Они будут работать SSB и цифровыми видами, используя «различные вертикалы и диполи». QSL и direct via M0XDL.

DX info

1

VQ9 - Bob, DU7ET, планирует вылететь на о-в Diego Garcia (AF-006), архипелаг Чагос, примерно через неделю. В течение 4-5месяцев он будет работать там корабельным радистом и «надеется, что у него будет возможность сходить на берег» и работать под позывным VQ9ET. Работа в эфире планируется в основном CW мощностью 100 Вт на проволочную антенну. QSL direct via DU7ET.

DX info

10

PJ4 — О-в Бонайре является одной из четырех стран DXCC, образовавшихся в результате роспуска Нидерландских Антильских о-вов 10 октября 2010 г. По случаю 10-й годовщины «10/10/10″ специальная станция PJ4TEN будет активна 1-31 октября. QSL via M0URX.

WPX info

70_DARC_Logo_xsDL — Специальная станция DK70DARC будет активна до 31 декабря в честь 70-летия Deutscher Amateur Radio Club — немецкой радиолюбительской ассоциации-члена IARU. QSL через бюро; карточки direct следует слать via DK5ON.

DX info

A35GC logo

E6AM logoA35GC & E6AM — > Правительства соответствующих стран Океании установили ряд ограничений на въезд в связи с эпидемией COVID-19. Ввиду этого ранее запланированные DX-экспедиции на Ниуэ (E6AM, 28 сентября-17 октября) и Тонга (A35GC, 19 октября-2 ноября) перенесены на октябрь- ноябрь 2021 г.

 


				

Spacex анонсировала запуск.

Speis

18 вересня о 1:57 p.m. EDT (20:57 за Києвом) повинен відбутися запуск 13-ої місії Starlink. Ракета-носій Falcon 9, перший ступінь якої раніше вже двічі використовувалася в 2020 році, доставить на орбіту Землі чергові 60 інтернет-супутників системи Starlink.

DX info

1

QSL 4L/G4ENL —> Карточки следует слать direct на домашний адрес Peter’а Swiss’а (Peter Jewitt, Fluckenstrasse 9, 5616 Meisterschwanden, Switzerland) или через бюро via N4GNR.

« Предыдущие